Ballina Auto Lajme Vetura 36-vjeçare që ka të kaluara 600 mijë km, por është e...

Vetura 36-vjeçare që ka të kaluara 600 mijë km, por është e pandalshme në autostradë

0

Kjo veturë në vitin e saj të 37-të nuk tregon shenja lodhjeje.

Honda Accord ka qenë në rrugët kroate që nga fillimi i viteve 1990, por modeli mori një trajektore përpjetë disa vjet më parë.

Ishte në vitin 1985, kur filloi një brez i ri. Drastikisht i ndryshëm nga paraardhësi i tij, Accordica i ri provoi të ishte një makinë e jashtëzakonshme, transmeton Telegrafi.

Ajo është një kopje konkrete nga ai vit dhe është një version i mundësuar nga një motor 2.0 benzinë ​​në një kombinim të një transmetimi automatik.

Motori zhvillon 115 kuaj fuqi dhe kjo video tregon qartë se edhe sot nuk tregon shenja dobësie. Duhet kohë, por makina merr shpejtësi dhe arrin deri në 190 km / orë.

Ky ekzemplar ka pothuajse 600,000 km të kaluara.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu