Ballina Kuriozitete I moshuari shqiptar vë duart në kokë kur shikon se çfarë kishte...

I moshuari shqiptar vë duart në kokë kur shikon se çfarë kishte brenda stomakut të gjelit të detit që bleu në treg

0

Shqiptarët po kthehen në një popull mashtrues. Në çdo fushë të jetës ndeshesh me njerëz që vetëm të mashtrojnë.

Çfarëdo gjëje që të blesh në tregun shqiptar, 80 për qind është me hormone apo mall i skaduar – apo mall që nuk i dihet burimi.

Kështu ka ndodhur edhe me këtë blerës që kur ka blerë gjelin e ka gjetur stomakun e tij të mbushur me zhavor.

Ky është një truk për t’i shtuar kilet gjelit. Gjëra të tilla ndodhin shpesh në tregun shqiptar ku tregtari apo shitësi mas htron me produktin që shet.

Shqiptari blen gjel deti në treg, nuk u beson syve çfarë gjen në stomakun e tij - RTP - Shpejt dhe Saktë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu