Ballina Kuriozitete Përdoreshin, laheshin, thaheshin, rishiteshin…, qindra prezervativë të sekuestruar në Vietnam

Përdoreshin, laheshin, thaheshin, rishiteshin…, qindra prezervativë të sekuestruar në Vietnam

0

Rreth 324,000 prezervativë të përdorur u gjetën nga policia gjatë një kontrolli në një depo në provincën Binh Duong në Vietnamin jugor.

Pronari, 33-vjeçari Pham Thi Thanh Ngoc, dyshohet se ka organizuar riciklimin dhe kthimin në treg të tyre për një marrëdhënie të sigurt.

VN Explorer lokal shprehet se 324,000 prezervativë të sekuestruar peshonin rreth 360 kilogramë dhe se pronari i dyshuar i biznesit, me riciklimin e tyre, i tha policisë se ajo merr prezervativë një herë në muaj nga një “person i panjohur”.

Detyra e saj ishte, sipas lajmeve, të organizonte larjen e prezervativëve, tharjen dhe klasifikimin e tyre. Punëtorët në fabrikë më pas përdorën kontraceptivë gome për të rivendosur formën origjinale duke përdorur dildos prej gome.

Në një artikull që fillon me “Nëse udhëtoni në Vietnam, sillni tuajin”, Daily Mail thotë se policia kapi prezervativët si prova materiale dhe si “mbetje të rrezikshme mjekësore”, siç raportohet nga autoritetet lokale.

Daily Mail citon raportet lokale se një sasi e panjohur e prezervativëve u ishin shitur më parë hoteleve dhe dyqaneve përreth magazinës.

REMOTE_ADDR:[]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu