Ballina Lajme COVID-i me pikatore, Kina heq ndalimin e përkohshëm të të huajve: Janë...

COVID-i me pikatore, Kina heq ndalimin e përkohshëm të të huajve: Janë të mirëseardhur!

0

Të huajt që kanë viza të caktuara dhe leje qëndrimi do të lejohen të kthehen në Kinë nga e hëna, thanë autoritetet kineze.

Vendimi për të ndaluar përkohësisht hyrjen në këtë vend aziatik për pothuajse të gjithë shtetasit e huaj ka qenë në fuqi që nga marsi.

Ministria e jashtme e Kinës tha se rregullorja nuk do të zbatohej për disa gazetarë.

Tri kategori

Kina regjistroi së fundi shtatë raste të reja të koronavirusit në të kthyerit e huaj.

Sipas një deklarate nga Ministria e Punëve të Jashtme, nga 28 shtatori, të gjithë të huajt që kanë një leje të vlefshme pune kineze, të huajt me çështje personale dhe ata që kanë nevojë të lidhen me familjet e tyre do të mund të hyjnë në Kinë pa aplikuar për viza të reja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu