Ballina Lajme Deri në 30 minuta pritje për të dalë nga kufiri në Merdare,...

Deri në 30 minuta pritje për të dalë nga kufiri në Merdare, kjo është gjendja në pikat kufitare

0

Mërgimtarë të shumtë po kthehen në vende ku jetojnë dhe veprojnë, pas disa ditëve qëndrimi në Kosovë.

Bazuar në të dhënat e publikuara nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në Merdare, konkretisht në dalje ka kolona deri në 250 metra dhe pritje nga 20 deri në 30 minuta.

Kurse, në hyrje nga 3 deri në 5 minuta.

Ndërsa, në pikë kalimin kufitar “Dheu i Bardhë”, kolonat janë të gjata nga 100 deri në 130 metra, dhe pritja nga 15 deri në 20 minuta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu