Ballina Kosove Edita Tahiri në mesin e 1000 grave eminente në botë që kanë...

Edita Tahiri në mesin e 1000 grave eminente në botë që kanë punuar në krijimin e paqes

0

Edita Tahiri është lidere, politikane, diplomate dhe negociatore e njohur shqiptare. Aktualisht është Ministre për dialog e Republikës së Kosovës.

Sëfundi, Tahiri përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se është në mesin e 1000 grave eminente në botë që kanë kontribuar në krijimin e paqes.

Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes ka prezantuar këto gra të fuqishme që kanë punuar maksimalisht në ndaljen e luftrave.

Në ballinë janë prezantuar ish-presidentja e Liberisë dhe fituesja e çmimit Nobel, kryenegociatorja e Filipineve dhe Edita Tahiri. / KultPlus.com

https://www.sandiego.edu/peace/institutes/ipj/global-programs/women-waging-peace/?fbclid=IwAR0_hfRnbKRGUrTWoaxnbLsAad0iNsAc3J8JWY_ZQeAHV6vMvs4TQR2kaow

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu