Ballina Lajme FOTOT: Ferrari prezanton “bishën” e radhës

FOTOT: Ferrari prezanton “bishën” e radhës

0

Ferrari ka prodhuar makina fantastike gjatë historisë së tij, por makina më e re është një perlë e vërtetë.

Janë dashur dy vite për krijimin e Ferrari Omologata, që është e bazuar te Ferrari 812 Superfast. Me një shasi të frymëzuar nga makinat e garave GT, Ferrari i ri është dizenjuar për rrugë dhe për pista.

Ferrari Omologata ka një motor V12. Sa i përket çmimit, marka italiane nuk ka dhënë asnjë informacion, por ka mundësi që të kushtojë më shumë sesa 812 Superfast, që sot blihet rreth 350 000 euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu