Ballina Lajme Kina do të përfundojë në korrik provat klinike të fazës 2 të...

Kina do të përfundojë në korrik provat klinike të fazës 2 të vaksinave COVID-19

0

Faza e dytë e provave klinike për vaksinat COVID-19 pritet të përfundojë me sukses, duke filluar në korrik, dhe deri tani nuk është parë asnjë reagim negativ nga testimet, njoftoi të premten një zyrtar kinez.

Vaksinat që i nënshtrohen studimeve klinike përfshijnë një vaksinë të vektorit adenovirus dhe katër vaksina të inaktivizuara të mbështetura nga Administrata Kombëtare e Produkteve Mjekësore të Kinës, tha në një konferencë shtypi Zeng Yixin, zyrtari i lartë në Komisionin Kombëtar të Shëndetësisë.

Gjithsej numërohen 2036 pjesëmarrës vullnetarë për fazën e dytë të provave klinike dhe studiuesit po vlerësojnë nëse vaksinat janë ose jo të sigurta dhe efektive, sipas Zeng.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu