Ballina Kosove Historia interesante e rugovasit 91 vjeҫar, që ende voton për Ibrahim Rugovën

Historia interesante e rugovasit 91 vjeҫar, që ende voton për Ibrahim Rugovën

0

Ish truporja e Presidentit historik Ibrahim Rugovës, Adnan Merovci në një postim të tij në Facebook ka sjellë një rrëfim të një rugovasi 91 vjeҫar.

Malë Nikҫi thotë se do të votoj për Ibrahim Rugovën dhe traktorin e tij.

Ai thotë se vetëm këta të dy nuk e tradhtuan asnjëherë.

Postimi i plotë:

Sot, me bacën Malë NIKÇI!

Në pyetjen time, për kë do të votoj, më tha:

“Për Ibrahim RUGOVËN dhe traktorin tim”, duke shtuar se RUGOVA dhe traktori im s’më tradhëtuan asnjëherë!

Mendova gjatë dhe ende s’jam i sigurtë e kuptova a jo rugovasin 91-vjeçar nga Shtupeqi i Madh!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu