Ballina Kosove Ish deputeti i LDK-së “Guxim është të qëndrosh e jo të ikësh”

Ish deputeti i LDK-së “Guxim është të qëndrosh e jo të ikësh”

0

Takimet tashmë kanë nisur për fushatën zgjedhore, këtë e konfirmoi edhe Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, duke thënë se LDK-ja ka filluar takimet shtëpi me shtëpi në çdo cep të Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se ata që ikun i thojnë vetit guximtarë, ata që djegun shtëpinë e vet dhe e gjuan me vezë i thojnë vetit patriot, por as vezët e as gazi lotësjellës nuk e shbin sot kullën e LDK-së, përcjell “Bota sot”.

Tutje ka shtuar se patriotizëm është ta duash dhe ta mbrosh shtëpinë tënde, guxim është të qëndrosh e jo të ikësh.

Postimi i plotë:

Ata që ikun i thojnë vetit guximtarë, ata që djegun shtëpinë e vet dhe e gjuan me vezë i thojnë vetit patriot….e jo vezët e as gazi lotësjellës nuk e shbin sot kullën e LDK-së.

Patriotizëm është ta duash dhe mbroshë shtëpinë tënde, Guxim është të qêndrosh e jo të ikësh.

Takime me shokë e miq për çdo orë, tani sapo u ktheva nga Gjilani në takim me mikun tim të të gjitha kohrave Milot Shkodrën dhe pardje isha i ftuar në shtëpinë e biznismenit Amir Kqiku, fotot i mora sot.

LDK ka fillu takimet shtëpi me shtëpi në çdo cep të Kosovës.

Flm për pritjen, LDK do të jetë forca kryesore poltike në Kosovë.

Image
Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu