Ballina Kosove Kurti: Kur rrezikohet demokracia në Amerikë, bota nuk është më e sigurt

Kurti: Kur rrezikohet demokracia në Amerikë, bota nuk është më e sigurt

0

Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka folur pas zhvillimeve të fundit në SHBA.

Ai në një postim në Twitter ka thënë se kur demokracia në SHBA kërcënohet, atëherë e gjithë bota nuk është e sigurtë.

“Kur demokracia në Amerikë kërcënohet, bota nuk është më e sigurtë”, shkroi ai.

“Njerëzit e Kosovës i kanë përcjellë me shqetësim të madh skenat trishtuese në Capitol Hill dhe ne bëjmë thirrje për transferim paqësor të pushtetit duke respektuar vullnetin e popullit amerikan, e jo dhunë nga ekstremistët e së djathtës”, shtoi ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu