Ballina Kosove Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Po ashtu është bërë e ditur se vranësirat do të shoqërohen me reshje të shiut në vise të ulëta ndërsa në vise malore pritet të ketë reshje bore.

Ndërsa, temperaturat minimale gjatë kësaj periudhe kohore pritet të lëvizin ndërmjet -1 deri në 4 gradë Celsius ndërsa ato maksimalet 5-10 gradë Celsius.

“Cilësia e ajrit do të jetë relativisht e mirë për shkak të kushteve favorite meteorologjike. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, njofton IHMK.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu