Ballina Kosove Latifi: Kadri Veseli, njeriu meritor që shmangi gjakderdhjen në Kuvend – fare...

Latifi: Kadri Veseli, njeriu meritor që shmangi gjakderdhjen në Kuvend – fare leht mund të ndodhte si në Kongres

0

Analisti dhe profesori Blerim Latifi thotë se ngjarjet në Kongresin amerikan na ‘i kujtuan ngjarjet e ndodhura pak vjet më parë në Kuvendin e Kosovës’.

“Pamjet e dhunës në Kongresin amerikan na i rikujtuan pamjet e ngjashme të ndodhura pak vite më parë në Kuvendin e Kosovës.Në përleshjet brenda Kongresit amerikan qenkan vrarë katër njerëz”, shkruan Latifi.

Ai thotë se edhe në Kuvend kishte situate që mund të përfundonin me gjakderdhje, por se shton ai, ato u shmangën nga Kadri Veseli.

“Edhe në Kuvendin e Kosovës disa herë ka pasur situata që fare lehtë mund të përfundonin me gjakderdhje.Merita më e madhe pse u shmang atëherë përgjakja e Kuvendit i takon një njeriu: Kadri Veselit”, shkruan Latifi


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu