Ballina Kosove Presidenti i Parlamentit Evropian-Vjosa Osmanit: BE është këtu për të ju mbështetur

Presidenti i Parlamentit Evropian-Vjosa Osmanit: BE është këtu për të ju mbështetur

0

Presidenti i parlamentit evropian, David Sassoli, pas takimit me presidenten në detyrë, Vjosa Osmanin, tha se është i gëzuar që Kosova mbetet në rrugën e reformës, e cila do të çojë në një të ardhme më të prosperuar.

Sassoli i tha se luftimi i krimit dhe korrupsionit do t’ju sjellë më pranë BE dhe do të përmirësojë jetën e të gjithë qytetarëve.

“Faleminderit @VjosaOsmaniMP për këtë shkëmbim interesant! Të gëzuar duke parë që Kosova mbetet në rrugën e reformës, e cila do të çojë në një të ardhme më të prosperuar. Luftimi i krimit dhe korrupsionit do t’ju sjellë më pranë BE dhe do të përmirësojë jetën e të gjithë qytetarëve. BE është këtu për të mbështetur”, shkroi ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu