Ballina Kosove Selimi deklaratë thumbuese për LDK-në: Zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme

Selimi deklaratë thumbuese për LDK-në: Zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme

0

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, para medieve ka folur edhe shefi i Grupit Parlamentar nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Selimi këtë paraqitje mediale ia kushtojë LDK-së, ku foli për mocionin e iniciuar nga kjo parti, siç e ka quajtur ai, në kohë të papërshtatshme për Kosovën, shkruan lajmi.net.

Shefi i GP të VV-së, ka thënë se vendi duhet të shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme dhe duhet të shpërndahet Kuvendi.

Deklarimet pas mbledhjes se krryesise se Kuvendit

Deklarimet pas mbledhjes se krryesise se Kuvendit

Geplaatst door lajmi.net op Maandag 18 mei 2020

Ai ka kritikuar edhe mos punën e Kuvendit, duke thënë se nuk është nga mungesa e vullnetit të deputetëve, por papërgjegjshmëri e grupeve parlamentare.

“Edhe një herë sot u dëshmua se  zgjedhjet të domosdoshme në momentin e parë kur të lejoheshin kushtet pas pandemisë COVID-19”, ka përfunduar ai. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu