Ballina Kosove Video ekskluzive: Kthimi i presidentit Rugova në Prishtinë pas bisedimeve në Rambuje...

Video ekskluzive: Kthimi i presidentit Rugova në Prishtinë pas bisedimeve në Rambuje dhe mesazhi i fuqishëm

0

Pas bisedimeve të Serbisë me Kosovën në Rambuje, të cilat rezultuan me ndërhyrjen ushtarake të NATO-s, me 21 mars 1999 presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova së bashku me bashkëpunëtorët e tij ishte kthyer në Prishtinë.

Në këto video të bëra nga agjencia e lajmeve Associated Press, shihet Rugova teksa kalon kufirin dhe futet në Kosovë, për të vazhduar në selinë e tij në Prishtinë.

Ai me këtë rast jep një deklarim të guximshëm para gazetarëve ndërkombëtar dhe vendor.

https://video.gjirafa.com/rugova-kthimi-ne-kosove-mp4

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu