Ballina Kosove Vjosa Osmani i referohet Albin Kurtit: Urdhno kryeministër!

Vjosa Osmani i referohet Albin Kurtit: Urdhno kryeministër!

0

Kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe u.d e presidentit, Vjosa Osmani kanë nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit.

Nga ana e saj, në fillim të konferencës Osmani i është drejtuar Kurtit si kryeministër.

“Fillimisht na falni për ndërrimin e lokacionit… urdhno kryeministër”.

“Ne e kemi presidentën, ajo e ka kryer detyrën me përgjegjësi dhe dinjitet”, ka vazhduar tutje Kurti me lavde kundrejt saj.

Kurti ka thënë se tani ka shumë punë përpara, porse janë të zellshëm dhe të palodhshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu