Ballina Kosove Zemaj: Kosova është shembull për menaxhimin e pandemisë

Zemaj: Kosova është shembull për menaxhimin e pandemisë

0

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se Kosova është vend shembull për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit.

Përmes Facebookut, Zemaj ka falënderuar qytetarët për respektimin e masave anti-Covid.

“Faleminderit qytetarë për disiplinën dhe respektimin e rregullave anti Covid”, ka shkruar ai.

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë është 53.776, ku nga ta mbi 197 mijë persona janë të dyshuar për COVID-19.

Ani pse masat anti-Covid i ndalojnë tubimet në grumbuj, përfaqësues të partive janë parë në takime me qytetarë në këtë periudhë të parafushatës zgjedhore


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu