Ballina Kronikë e Zezë ​Dumoshi ngushëllon familjen e Bujar Lahut

​Dumoshi ngushëllon familjen e Bujar Lahut

0

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka ngushëlluar pas ndarjes nga jeta të artistit dhe profesorit Bujar Lahu.

Dumoshi deklaroi se veprat e piktorit do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.

“Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata”, shkroi Dumoshi.

Postimi i saj i plotë:

Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit, prof. Bujar Lahu.

Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.

I shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë bashkëpunëtorëve të tij!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu