Ballina Kronikë e Zezë Vdes bosi i kazinove, personi i tetë më i pasur në botë

Vdes bosi i kazinove, personi i tetë më i pasur në botë

0

Ai e përdori pasurinë e tij të madhe për të promovuar agjendat politike të krahut të djathtë në Amerikë dhe Izrael, njofton Klan Kosova.

Adelson vdiq nga kancerit të gjakut, tha të martën në një deklaratë kompania e tij, Las Vegas Sands.

Pasuria e tij u vlerësua nga Forbes në 2014 me 36.6 miliardë dollarë dhe nga Bloomberg Billionaires Index me 40.8 miliardë dollarë, duke e bërë atë personin e tetë ose të nëntë më të pasur në botë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu