Ballina Rajon Meta merr në mbrojtje Bashën dhe sulmon Ramën: ‘Profeti i Kokoshkave’ t’i...

Meta merr në mbrojtje Bashën dhe sulmon Ramën: ‘Profeti i Kokoshkave’ t’i lërë batutat bajate, s’ka formulë e marifet që e shpëton nga 25 prilli. E mësoi keq dhe opozita atë

0

Menjëherë pas replikave mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, ka reaguar presidenti Ilir Meta.

Në një postim në rrjetin social, Meta e etiketon Ramën “Profeti i Kokoshkave”, duke kërkuar që të lerë mënjanë batutat dhe të pranojë 5 qershorin.

Meta thotë se nuk ka formulë e marifet që e shpëton nga 25 qershori, ndërsa është shprehur se faji është dhe i opozitës që e mësoi keq duke i lënë fushën bosh.

Postimi i Ilir Metës:

Profeti i kokoshkave t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes Historike të 5 Qershorit.

Shefin e pakicës së pakicës, nuk ka formulë e marifet që e shpëton nga data 25 prill.

Por fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, prapë e ka Opozita e Bashkuar. Se ajo e mësoi keq duke ja lënë fushën bosh për të kapur 100% të pushteteve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu