Ballina Lajme Ja cili vend shënon numrin më të madh të rasteve me COVID...

Ja cili vend shënon numrin më të madh të rasteve me COVID në pesë muajt e fundit

0

Kina ka shënuar rritje të konsiderueshme të numrit të infeksioneve të reja me koronavirus.

Kina shënoi rritjen e saj më të madhe ditore në rastet e COVID-19 në më shumë se pesë muaj, tha autoriteti kombëtar shëndetësor i vendit të hënën, ndërsa infeksionet e reja në provincën Hebei përreth Pekinit vazhduan të rriteshin, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Një qark në provincën verilindore Heilongjiang të hënën u zhvendos në bllokim pasi raportoi infeksione të reja të koronavirusit, raportoi edhe televizioni shtetëror veçmas.

Hebei ka regjistruar 82 nga 85 infeksionet e reja lokale të raportuara më 10 Janar, tha Komisioni Kombëtar i Shëndetit (NHC) në një deklaratë, me Provincën Liaoning që raportoi gjithashtu dy raste të reja dhe Pekin raportoi një rast të ri.

Vendi gjithashtu pa 18 infeksione të reja të importuara nga jashtë.

Numri i përgjithshëm i rasteve të reja COVID-19 ishte 103, më e larta që kur 127 raste u raportuan më 30 korrik. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu