Ballina Ndërkombëtare SHBA regjistron mbi 33 mijë raste të reja me COVID-19

SHBA regjistron mbi 33 mijë raste të reja me COVID-19

0

9:14 | 29 Shtator 2020

SHBA ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Shtetet e Bashkuara regjistruan 33.037 infeksione të reja me koronavirus dhe 316 vdekje të lidhura me virusin të hënën, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Totali i mbarë vendit tani qëndron në 7,148,045 raste, duke përfshirë 205,072 viktima, për llogaritjen e JHU.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu