Ballina Lajme Thaçi: Ne u diskualifikuam, por shkëlqyem – finalet e djemve tanë nuk...

Thaçi: Ne u diskualifikuam, por shkëlqyem – finalet e djemve tanë nuk janë të largëta

0

23:37 | 8 Tetor 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.

Në këtë ndeshje, Kosova humbi me rezultat 2 – 1 nga Maqedonia e Veriut duke rezultuar kështu me eliminim nga Liga e Kombeve, shkruan lajmi.net.

Presidenti Thaçi ka shkruar se Kosova është diskualifikuar por se ka shkëlqyer në fushë me lojë të bukur dhe me këtë ritëm finalet nuk do të jenë të largëta.

Ky është postimi i plotë i Thaçit:

Ne u diskualifikuam, por kombëtarja jonë shkëlqeu me lojë të bukur, dinamike dhe luftarake, duke u veçuar nga të gjitha…

Gepostet von Hashim Thaçi am Donnerstag, 8. Oktober 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu