Ballina Ndërkombëtare VIDEO: “Do të duhet të më tërheqësh zvarrë”, policia nxjerr të riun...

VIDEO: “Do të duhet të më tërheqësh zvarrë”, policia nxjerr të riun nga treni se nuk mbante maskë

0

Një pasagjer i metrosë së Londrës u nxorr me forcë nga treni pasi debatoi me oficerët e policisë lidhur me maskën e fytyrës. Edhe pse udhëtari pranoi ta vishte, ai vendosi të shajë, të cilët e bënë të zbriste.

Pamjet e grindjes, që besohet të jenë filmuar të mërkurën, u shfaqën në mediat sociale dhe menjëherë u bënë virale.

Ajo tregon një djalë të ri duke debatuar me një oficer të Policisë Britanike të Transportit (BTP), i cili vazhdimisht i kërkon atij të vendosë një maskë fytyre.

“Do të duhet të më tërheqësh me forcë mor burrë.” – mund të dëgjohet pasagjeri duke thënë ndërsa refuzoi të vinte maskën.

Pasagjeri rebel u mbështet nga një grup miqsh, ndërsa disa oficerë të tjerë u përfshinë gjithashtu në debat.

Oficeri i thotë burrit se pasagjerët e tjerë besojnë se ai është një ‘idiot’ që nuk mban maskë dhe për të debatuar rreth saj.

Përfundimisht, një person në grup i kaloi pasagjerit një maskë rezervë, të cilën ai e vuri pa dëshirë.

Ndërsa e gjithë grindja dukej se kishte mbaruar, pasagjeri i zemëruar vazhdoi të debatonte me oficerin, në fund të fundit duke e quajtur atë ‘spurdhjak’.

Oficeri u zemërua dhe menjëherë marshoi drejt pasagjerit, e shtyu përmes udhëtarëve të tjerë dhe e nxori nga treni në stacionin tjetër.

REMOTE_ADDR:[]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu