Ballina Ndërkombëtare (Video) Prekëse, nëna humbi punën prej Covid-19 dhe e tregon duke qarë:...

(Video) Prekëse, nëna humbi punën prej Covid-19 dhe e tregon duke qarë: Tani po më mbajnë me bukë 4 fëmijët e vegjël

0

Për shkak të pandemisë të koronavirusit një nënë nga Florida ka humbur punën e saj.

Ajo dhe familja e saj tani mbështetet vetëm në tendën e limonadave që kanë ngritur fëmijët e saj për të siguruar mbijetesën.

Erin Bailey drejtonte një biznes i cili merrej me kujdesin e lëndinave në Palm Spring.

Por, me fillimin e pandemisë lista e klientëve të saj filloi të zvogëlohej dhe tani ajo nuk ka asnjë klient.

“Unë isha aq e ngazëllyer që më në fund kisha biznesin tim dhe po shkonte mirë, por papritmas gjithçka u ndal. Unë isha aq e lumtur dhe krenare, sa që tani po ndihem si dështake”-tha Bailey

Mes lotësh nëna e katër fëmijëve u shpreh se ndjehet e pashpresë dhe sikur po përplaset me gjithçka.

“Jam bërë e pashpresë. Thjesht ndjehem sikur po eci përreth një errësire dhe po përplaseni me gjithçka. Thjesht ndiheni kaq e vetme, duket se të gjithë të tjerët janë mirë, por ju jeni i vetmi që nuk jeni”- shtoi ajo.

Nga opsionet, nëna në vështirësi iu drejtua tendës së limonadës së fëmijëve të saj për ta mbështetur familjen.

Për gjashtë muajt e fundit, Bailey dhe katër fëmijët e saj të cilët janë nga 6 deri në 10 vjeç kanë kaluar mëngjeset e tyre duke bërë limonadë dhe më pas dalin e shesin.

Mirëpo, biznesi nuk është aspak fitimprurës dhe ata zakonisht fitojnë rreth 30 dollarë në ditë sa sigurojnë ushqimin e ditës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu