Ballina Lajme Shifrat aktuale e të infektuarve dhe të vdekjeve me COVID-19 në botë

Shifrat aktuale e të infektuarve dhe të vdekjeve me COVID-19 në botë

0

Rastet me koronavirus në botë kanë kaluar shifrën e 85 milionë të infektuar sipas të dhënave të Johns Hopkins University.

Sipas universitetit amerikan që prej nisjes së pandemisë së Covid-19 janë regjistruar 85.122.080 raste, nga të cilët 1.843.135 kanë ndërruar jetë.

Ndërsa të shëruarit në mbarë botën janë 47.860.306 persona.

Më e prekur nga pandemia është SHBA-ja e cila deri tani regjistron 20,639,219 të infektuar dhe 351,580 të vdekur.

SHBA-ja ndiqe nga India me 10,340,469 të infektuar dhe 149,649 të vdekur. Më pas është Brazili 7,733,746 të infektuar dhe 196,018 të vdekur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu