Ballina Showbiz Avokatja e Fjolla Morinës: S’janë armë zjarri, njëra është pistoletë për të...

Avokatja e Fjolla Morinës: S’janë armë zjarri, njëra është pistoletë për të trembur qentë, tjetra çakmak

0

13:01 | 22 Shtator 2020

Avokatja e Fjolla Morinës ka folur rreth arrestimit të këngëtares.

Fjolla Morina është paraqitur sot në Gjykatën e Kukësit, ndërsa për momentin është shtyrë gjyqi, shkruan lajmi.net.

Avokatja e saj, Aurora Guska, ka thënë se armët e gjetura në çantë të këngëtares nuk janë armë zjarri, por njëra është pistoletë që përdoret për të trembur qentë dhe tjetra çakmak.

“Kjo pistoletë nuk është armë zjarri, por pistoletë që përdoret për të trembur qentë apo kafshët e egra dhe për të dhënë sinjal në rast rreziku pasi bën zhurmë dhe qëllimi i përdorimit është në sport dhe ndryshe është pistoletë zhurmuese, ndërsa tjetra është çakmak”, thotë avokatja.

Guska për Report.tv ka treguar edhe arsyen e shtyrjes së seancës gjyqësore.

“Fillimisht kërkesa e parë e prokurorisë ishte për arrest në burg, me faktet pasi Fjolla është shtatzënë dhe është e pamundur që ajo të lihet në burg sipas nenit 230 pika 2. Na u la një kohë për të siguruar një kontratë qiraje banimi që ajo të vendoset me masën e sigurisë arrest shtëpie ose në këtë kundërtën kërkoi dhe garanci pasurore. Gjatë kësaj kohe na u la koha e lirë për të konkluduar nëse do paraqesim garancinë pasurore ose kontratën e qira”, deklaroi ajo. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu