Ballina Showbiz Kënga e Dua Lipës, kolonë zanore e video-lojës “FIFA 21”

Kënga e Dua Lipës, kolonë zanore e video-lojës “FIFA 21”

0

10:02 | 29 Shtator 2020

Dua Lipa do ta këndojë kolonën zanore për “FIFA 21” bashkë me Tame Impala.

Këtë vit shihen dy kolona zanore të ndara në lojë: një për lojën kryesore dhe tjetra për tiparin “Volta”, shkruan NME, transmeton lajmi.net.

EA Sports ka njoftuar kolonën zanore të plotë për FIFA 21, duke shfaqur këngë nga të tjerët si Tame Impala, Dua Lipa dhe më shumë.

E venodosur për t’u lëshuar në treg më 9 tetor, pjesa më e fundit e EA në serinë e tyre të gjatë të video lojërave të futbollit do të dëgjohet nga më shumë se 100 artistë në 23 vende të ndryshme.

Do të ketë dy fonogramë të veçantë në FIFA 21, me kolonën zanore kryesore në lojë që shoqërohet nga një koleksion tjetër i muzikës që do të luhet kryesisht gjatë përdorimit të funksionit ‘Volta’ të lojës.

Fonogrami kryesor i FIFA 21 përfshin Tame Impala (‘Is It True’), Dua Lipa (‘Love Is Religion’ [The Blessed Madonna Remix]), Alfie Templeman (‘Wish I Was You Reen’), Celeste (‘Stop This Flame’ ), Royal Blood (‘Trouble’s Coming’) dhe Still Woozy (‘Window’).

Kolona zanore ‘Volta’ (e cila gjithashtu mund të arrihet në FIFA Ultimate Team dhe Career Mode duke ndryshuar cilësimet brenda lojës) do të nxjerrë në pah specifikisht muzikën e zymtë, elektronike dhe hip-hop.

Ky koleksion përmban muzikë nga të tjerët si Dave (‘Location’), Charli XCX (‘Anthemet’), Little Simz (‘Offence’) dhe Mac Miller (‘Blue World’).

Dua Lipa, ndërkohë, u nominua së fundmi për çmimin Hyundai Mercury. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu