Ballina Showbiz Mësohet shifra që Loredana ia pagoi zviceranes Petra Z.

Mësohet shifra që Loredana ia pagoi zviceranes Petra Z.

0

18:04 | 9 Tetor 2020

Loredana ia pagoi Petra Z, 609.000 franga.

Loredana dhe akuzuesja e saj, Petra Z. kanë arritur një marrëveshje, ndërsa procedurat ligjore janë ndërprerë, shkruan Nau.ch, transmeton lajmi.net.

Tani del çmimi i vërtetë se sa reperja e pagoi Petrën.

Çështja kundër Loredana Zefit u ndërpre këtë javë, prokurori publik i Lucernit njoftoi se ajo ka shlyer të gjitha detyrimet ndaj Petra Z, të cilës thuhet se ia përvetësoi 400.000 franga.

Shuma e vërtetë që Loredana e pagoi Petra Z. është 609.000 franga, shkruan “Solothurner Zeitung”.

Këtë shumë, reperja e pagoi edhe për pjesën ku akuzohej vëllai i saj dhe asgjë nuk mund të dëshmohej penalisht kundër tij.

Reperja tregoi pendimin që në fillim

Loredana kishte shkaktuar ‘presion të madh psikologjik’ mbi viktimën e saj.

Sipas gazetës, prokurori kryesor publik, Adrian Berlinger supozon se ka mashtrim tregtar. Shuma e caktuar duket të jetë e lartë. Në krahasim me veprat e tjera të tilla, megjithatë, ai vetëm e klasifikon veprimin si mesatarisht të rëndë.

Tani supozohet se procedurat do t’i parandalojnë ata nga veprat e mëtejshme, vazhdoi prokurori.

Kjo shumë i kushton Loredanës tre hite

Reperja e suksesshme paguoi 609,000 franga “në asnjë mënyrë nga kutia postare”. Shuma përfaqëson “një prerje masive financiare” për të.

Gazeta llogarit që Spotify do të paguajë rreth 4,000 franga për një milion transmetime. Kështu që Loredana duhet të paguajë të ardhurat e 150 milionë transmetimeve të këngëve të saj për dëmshpërblimin e saj. Ajo e arriti këtë me tre hitet e saj “Eiskalt”, “Genick” dhe “Nicht verdient”. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu