Ballina Sport Distanca fizike – kështu duket bankina e Dortmundit në derbin kundër Schalke

Distanca fizike – kështu duket bankina e Dortmundit në derbin kundër Schalke

0

Bundesliga bëhet liga e parë që rikthehet pas pezullimit të gjatë të futbollit.

Në elitën e futbollit gjerman, me fillim nga ora 15:30, janë duke zhvilluar pesë ndeshje.

Autoritetet mjekësore kanë lejuar rikthimin e Bundesligës, por duhet respektuar masat nga klubet dhe futbollistët, për të shmangur infektimin.

Borussia Dortmund lojtarët e bankës rezervë i ka ulur pothuajse 2 metra larg njëri-tjetrit.

Të gjithë po ashtu kanë maskat e vendosura, siç është kërkuar nga autoritetet shëndetësore./Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu