Ballina Teknologji Nasa bën njoftimin për planin e rikthimit në Hënë

Nasa bën njoftimin për planin e rikthimit në Hënë

0

Nasa fillon negociatat për “Marrëveshjet e Artemis”.

Nasa ka bërë një njoftim pikë referimi në lidhje me planin e saj për t’u rikthyer në Hënë, duke zbuluar se ka filluar negociatat për “Marrëveshjet e Artemis”.

Independent shkruan se janë një tërësi marrëveshjesh që do të kërkonin çdo vend që planifikon të punojë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për t’u rikthyer në sipërfaqen hënore për t’u pajtuar me një mori parimesh.

Ata do të përfshinin një angazhim për të qenë transparent në punën e tyre, për të eksploruar hapësirë vetëm për “qëllime paqësore”, dhe për të garantuar se ata do të punonin së bashku për të shpëtuar çdo astronautë që binin në rrezik gjatë një misioni. /Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu